Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Armastuse pahupool

Armastusega võib kaasas käia armukadedus ja soovimatus oma armastatu lähedust teistega jagada. Armukadedus võib olla loomulik tunne, kuid kui seda väljendatakse ähvarduste, vägivalla, kontrollimisena või manipuleeriva käitumisena, siis on see omane pigem omamissoovile ja võimuihale mitte tõelisele armastusele.
Oma armastatust võib ka liigsesse sõltuvusse sattuda – see võib aja jooksul ühele või mõlemale osapoolele koormavaks muutuda. Hea on armastussuhtes säilitada oma isiklikud huvialad, sõbrad ja teised olulised suhted, leides tasakaalu armastatuga kahekesi olemise ja ülejäänud elu vahel.
Nii armunud olla kui armastada võib ka ühepoolselt, ilma vastuarmastust leidmata. Mis juhtub, kui teine pool ei vasta armastusele või kui avastatakse, et enda tunded on partneri suhtes muutunud? On loomulik, et oma armastusele oodatakse vastust. Selles ei saa aga kunagi kindel olla ega seda nõuda, sest keegi ei saa meid vägisi kellessegi armuma panna. Armastust ei saa kinni hoida ega sundida. Oluline on lähtuda oma tunnetest ja olla aus oma partneri vastu. Pettumuse kogemine on ühtaegu rikastav kogemus, mis võimaldab uute suhetega edasi minna.