Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Üksindustunne

Omalaadset loomulikku üksindustunnet tuntakse sageli teismelisena – isegi siis, kui omatakse mitmeid sõprussuhteid. See on vanus, kus eraldutakse vanematest ja muututakse üha iseseisvamaks. Murdeea üksindustunne võib olla seotud täiskasvanuks saamisega, oma individuaalsuse mõistmisega, tundega, et ei olda nagu kõik teised. See annab võimaluse tuttavamaks saada oma mõtete ja tunnetega, omaenda „minaga“, ning sellepärast võivad taolised üksindustunde hetked isegi toredad tunduda. Üksindustunne võib olla tingitud ka sellest, et puuduvad turvalised  lähisuhted. Vanuse kasvades enesekindlus suureneb ja ka ümbritsevad hakkavad iga inimese eripära üha rohkem hindama.
Kõik inimesed ei leia sõpru või lähedast paarisuhtepartnerit, kuigi nad seda tahaksid. Suhete loomiseks vajalikke oskusi on võimalik õppida (vt Lähisuhete alustamine) ja selleks tasub julgesti pöörduda asjatundja poole (noortenõustaja, psühholoog). 
Inimesed võivad mõnikord ka suhtes olles tunda üksindustunnet – näiteks siis, kui suhe ei ole turvaline (vt Enesekehtestamine paarisuhtes).