Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kas ma olen rase?

Kui oled viimase 5 ööpäeva jooksul olnud kaitsmata vahekorras, on võimalik kasutada rasestumisvastast hädaabimeetodit!
Raseduse puhul võivad esineda järgmised sümptomid:
● menstruatsioon jääb ära;
● väsimus, unisus;
● valulikkus allkõhus;
● sagenenud urineerimine;
● rindade hellus ja/või suurenemine;
● iiveldus ja oksendamine;
● kaalutõus.
NB! Alati pole need nähud raseduse tunnuseks.

Kui sul on kahtlus, et võid olla rase, tuleb kindlasti teha rasedustest. Rasedustesti saab apteegist ja ka suurematest supermarketitest ilma retseptita. Rasedustest tuleb teha hommikusest uriinist ja täpselt kasutusjuhendi järgi. Ka õrnal tekkiv teine joon viitab rasedusele. Rasedustest näitab rasedust juba paar päeva pärast oodatud menstruatsiooni ärajäämist või kaks nädalat pärast vahekorda, millest rasedus võis tekkida.

Kui rasedustest oli negatiivne, kuid kahtlus rasedusele siiski püsib, on soovitatav testi korrata kahe nädala pärast.

Kui ka korduv rasedustest on negatiivne, kuid menstruatsioon ei alga, tuleks panna aeg naistearsti vastuvõtule plaanilises korras.

Kui rasedustest on negatiivne ning hetkel rasedust ei soovita, tuleks kindlasti võtta kasutusele mõni tõhus rasestumisvastane meetod (implantaat, spiraal, pillid, plaaster, tuperõngas).

Kui rasedustest on positiivne ning soovid sünnitada, tuleks panna aeg ämmaemanda, noortenõustaja või naistearsti vastuvõtule. 

Kui rasedustest on positiivne ning sul esineb tugev kõhuvalu või minestustunne või veritsus, tuleks pöörduda esimesel võimalusel naistearsti vastuvõtule. Tegemist võib olla emakavälise rasedusega.

Kui rasedustest on positiivne ja soovid rasedust katkestada, tuleks panna aeg naistearsti vastuvõtule kas naistenõuandlasse või noorte nõustamiskeskusesse ja öelda vastuvõtuaega broneerides, et plaanite rasedust katkestada - sel juhul saab vastuvõtuaja rutem.