Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kas ma peaksin ennast rahuldama?


Kui läheneda eneserahuldamise küsimusele teisest otsast, siis muidugi pole õige väita, et kõik inimesed peaksid ilmtingimata harrastama eneserahuldamist. Nagu kõikide teiste seksuaalsuse väljendustega peaks eneserahuldamisega tegelema ainult siis, kui seda soovid. Kõik inimesed maailmas ei ole masturbeerinud ja osad nendest, kes on, ei soovi sellega aktiivselt tegeleda. See on täiesti normaalne ja selliseid otsuseid peab austama.
Kui peaks aga olema soov ennast rahuldada, siis pole mingit põhjust seda mitte teha. Pigem on rida põhjuseid, miks masturbeerimine hea on:
  • See on mõnus. Peamine põhjus, miks me masturbeerime, on see, et see tekitab meis hea ja rahustava tunde. Orgasmi saamine võib ka hetkeks (eriti esimesel korral) ärevust põhjustada, aga on seejuures kahekordselt hea!
  • See on kõige lihtsam viis, kuidas oma keha tundma õppida. Ei pea seksima selleks, et saada teada, kuidas sulle meeldib, et sind hellitatakse või mis tunne on saada orgasmi: masturbeerimine saab reeglina selle tööga palju kiiremini hakkama kui seks partneriga. Kui leiad, et sul on raskusi masturbeerimisel orgasmi saamisega, siis ära muretse ja uuri lähemalt järgmist osa, mis kirjeldab kuidas ennast rahuldada.
  • See aitab oma seksuaalsusega harjuda. Eriti just tüdrukutele kiputakse kordama, et nende seksuaalsus on midagi, millest on parem mitte rääkida, ja see võib tekitada tunde, et tüdrukute seksuaalsus peabki olema allasurutud. See on lausvale! Seksuaalsus on loomulik osa mõlemast soost ning seda ei peaks häbenema. Masturbeerimine võib aidata sellest häbist üle saada ning oma seksuaalsust paremini nautida.
  • See aitab parandada kontrolli oma orgasmide üle. Eriti just poiste puhul valmistab sageli muret madal kontroll oma seksuaalse erutuvuse üle. Palju muretsetakse sellepärast, kas suudetakse ikka voodis piisavalt kesta jne. Ehkki kestvus pole kaugeltki mitte ainukene asi, mis seksi heaks teeb ja hea seks võib kesta ka võrdlemisi vähe aega, võib parem kontroll oma erutuvuse üle tõsta poisi enesekindlust ja seega suurendada tema valmisolekut seksiks partneriga. Masturbeerides omad täielikku kontrolli selle üle, kui palju sind erutatakse, ja seega õpid paremini kompama neid piire, kust mõnus tunne läheb üle orgasmiks. Ka naiste puhul on täheldatud, et masturbeerimine parandab kontrolli oma orgasmide üle, mis teeb partneriga orgasmi saavutamise lihtsamaks.