Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Müüdid eneserahuldamise kohta


Müüt #1: Eneserahuldamine on kahjulik
Ilmselt kõige levinum müüt, mida õnneks täna enam eriti ei usuta, on see, et masturbeerimine põhjustab pimedust. Kui masturbeerimine põhjustaks pimedust, siis poleks maailmas varsti enam nägijaid järel. Täpselt samuti ei tee eneserahuldamine sind viljatuks, impotentseks ega su peopesasid karvaseks. Eneserahuldamine ei ole vaimselt ega füüsiliselt kahjulik.

Müüt #2: Eneserahuldamisega tegelevad need, kes seksi ei saa
Eriti just poiste seas on levinud seisukohad, et kui sa tegeled eneserahuldamisega, siis järelikult sa lihtsalt ei suuda seksuaalpartnerit leida. Tegu on võrdlemisi naeruväärse järeldusega. Kõikide küsitluste kohaselt tegeletakse eneserahuldamisega nii suhtes olles kui väljaspool suhet. Osadele paaridele meeldib isegi koos masturbeerida! Vastupidi eeldusele, et eneserahuldamine on märk kehvast seksuaalelust, võib eneserahuldamine vastupidi aidata oma keha paremini tunda ja seega seksi rohkem nautida.

Müüt #3: Eneserahuldamine teeb (partneriga) orgasmi saamise raskemaks
Eriti just tüdrukute seas on levinud arusaam, et kui ennast rahuldada, siis sellega su erutuvus langeb ning orgasmi saamine muutub raskemaks. Vastupidiselt levinud müüdile on masturbeerivatel naistel suurem tõenäosus saada orgasmi nii üksinda kui partneriga. Seksuaalhariduslikes ringkondades räägitakse, et orgasmi saada on tegelikult lihtsam, kui oled eelnevalt mõne orgasmi saanud. Poiste puhul võib orgasmi saamine võtta natukene kauem aega, kui masturbeerida lõpetamiseni vahetult enne vahekorda astumist. Seegi võib tegelikult olla soovitud tulem!

Müüt #4: Eneserahuldamisest võib sõltuvusse jääda
Seksisõltuvus ja pornosõltuvus on kaks asja, millest viimasel ajal on palju räägitud, aga mis on tänaseni lahtised teemad. Samas tasub meeles pidada, et kumbki nendest ei ole tingitud masturbeerimisest. Masturbeerimine põhineb sinu keha loomulikel funktsioonidel ning pole mingit vettpidavat tõestust väitele, et masturbeerimine üksinda põhjustaks sõltuvust. Kui üks päev leiad, et oled oma tööülesandeid soiku jätmas ja sotsiaalelu unustamas liigse masturbeerimise pärast, siis võib-olla tõesti oleks aeg hoogu veidi maha võtta.  Muidu aga masturbeeri rahus!
Müüte masturbeerimise kohta on loomulikult veel ja kui sulle peaks mõni selline muret valmistama, millest siin räägitud ei ole, siis kirjuta sellest julgelt www.amor.ee nõustajatele.