Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Esimene kord

Esimene seksuaalvahekord on teema, mis tekitab inimestes vastakaid tundeid. Esimest korda oodatakse naudingu ja teatud „sotsiaalse staatuse“ saavutamise pärast, samas tuntakse selle ees ka hirmu. Põhjuseid, miks esimest korda kardetakse on mitmeid: poisid muretsevad eeskätt enneaegse seemnepurske ja erektsiooni püsimise pärast, tüdrukud kardavad paljuräägitud valu esimesest vahekorrast. Sõltumata soost muretsetakse oma keha pärast ja sellepärast, kas ollakse ikka piisavalt head seksuaalpartnerid. Samuti võib murekohaks osutuda eakaaslaste arvamus. On ääretult oluline, et esimesse vahekorda astutakse alles siis, kui ollakse selle jaoks valmis. Igaühe eelistusi tuleb austada - ka nende omi, kellel puudub igasugune soov seksuaalelu alustada.
 • Millal on õige aeg seksida?

  Ühiskond avaldab noorele inimesele tugevat survet seksuaalelu alustamise osas. Ühest küljest peetakse „liigvarajast“ seksuaalelu alustamist taunimisväärseks, samas vanemas eas „süütuid“ naeruvääristatakse. Mõlemad suhtumised on kahjulikud ja ei oma kohta seksuaalseid õigusi austavas ühiskonnas. Ehkki keskmiselt alustatakse seksuaaleluga kusagil 17. aastaselt, pole olemas mingit õiget vanust seksimiseks. On olemas vaid õige aeg ehk siis, kui inimene tunneb, et ta tõepoolest soovib oma valitud partneriga astuda vahekorda.

 • Esimene kord kui "süütuse" kaotamine

  Sageli öeldakse seksuaalelu alustamise kohta „süütuse kaotamine“. Seejuures on palju küsimusi selle kohta, mis asi „süütuse kaotamine“ tegelikult on: on see neitsinaha rebenemine, peenise sisenemine tuppe või midagi muud? Tegelikkuses on seksuaalne „süütus“ lihtsalt müüt, millega keegi ei peaks oma pead vaevama. Idee süütusest loob väära kuvandi, milles aktiivset seksuaalelu elavad inimesed on kuidagimoodi „süüdi“, samas kui „süütud“ inimesed on „head pailapsed“ või isegi „nõrgad“. „Süütust“ soovitakse korraga nii hoida kui kaotada, mis juhib tähelepanu eemale kõige olulisemalt küsimuselt, milleks on see, kas inimene on üleüldse valmis seksuaalelu alustama. Olgu öeldud, et seksuaalelu alustamine ei tee ühtegi inimest teisest halvemaks ega paremaks, ning süüdi või süütuks mõistetakse inimesi vaid kohtusaalis.

 • Kas esimene kord on valus?

  Üks sagedasemaid muresid seksuaalelu alustavatel tüdrukutel on hirm valusa vahekorra ees. Paljud on sõprade käest kuulnud või internetist lugenud, et nõndanimetatud neitsinaha ehk hüümeni rebenemisega võivad kaasneda tugevad valud või et esimene vahekord võib muud moodi ebamugav olla. Tegelikkuses on tüdrukute kogemused esimese vahekorraga väga erinevad ning kaugeltki mitte kõik pole valusad. Nii mõnelgi tüdrukul üldse polegi hüümenit või on see juba rebenenud tampooni sisestamise, trenni või muu tegevuse käigus. Samuti on võimalik tuppe harjutada sõrmedega, mis teeb tulevikus peenise sisestamise lihtsamaks. (NB! Nii sõrmede kui peenise sisestamiseks on esialgu soovitav kasutada libestit). Ent kõige olulisem on see, et tüdruk, kes on alustamas seksuaalelu, tunneks end selles olukorras mugavalt. Kui tüdruk ei tunne end mugavalt, siis võivad ta lihased minna pingesse, mis teeb vahekorra kas võimatuks või valulikuks. Pingeid aitab leevendada ka piisav eelmäng (hellitamine, masseerimine ja muud moodi keha erutamine), mis lõõgastab ja valmistab tüdruku keha ette seksiks. Viimaks tuleks meeles pidada, et esimene vahekord ei pea õnnestuma esimesel katsel. Tuleks vältida mõtteid nagu „nüüd peab selle asjaga ühele poole saama“. Pigem tuleks mõelda, et aega on: kui ei õnnestu praegu, siis võib alati proovida mõnel teisel ajal. Niimoodi talitades ei pruugi esimene vahekord sugugi valus olla, vaid hoopis hea ja nauditav. 

 • Kuidas see asi käib? Kas partneril on hea? Olen ma piisavalt ilus? On mul piisavalt suur?

  On terve rida muresid, mis käivad läbi seksuaalelu alustava inimese peast. Seejuures pole vahet, kas tegu on viieteistaastase või kahekümne viie aastase inimesega: on palju asju seksi ja meie enda kehade juures, mis tekitavad ebakindlust. Küllaltki palju on selliseid raamatuid, mis annavad head nõu seksuaalelu parandamiseks ning nõu leiab ka sellelt leheküljelt, ent pole vaja lugeda läbi sadu lehekülgi, et nautida seksi oma partneriga. Ühest küljest on seks üks paljudest inimkeha loomulikest tegevustest, mille nii-öelda tegevusjuhis on meile looduse poolt antud. Teisest küljest pole mingit nõuet ainult instinktide peale lootma jääda: looduse poolt on meile antud ka kõnevõime! Palju olulisem kui suur kogemus, on võime suhelda oma partneriga. Seetõttu on ka hea alustada seksuaalelu partneriga, keda usaldad, sest see suurendab tõenäosust, et omavahel julgetakse rääkida.
  Ole avatud oma partneriga: rõhuta talle, et tema arvamused ja eelistused on olulised, küsi talt, mis talle meeldib ja ära karda rääkida, mis sulle meeldib. Kui sa ei tea mida teha, siis palu partneril juhendada. Kui te kumbki ei tea, siis saategi katsetada! Võta teadmiseks, et ka kogenud armastajad alati küsivad oma partnerite käest, mida nad eelistavad, sest iga inimese seksuaalsed vajadused on unikaalsed. Lisaks ära karda jagada komplimente: me oleme kõik oma keha ja võimete suhtes natukene ebakindlad ning hea sõna kalli inimese suust aitab seda leevendada märgatavalt. Niimoodi on ka vahekorrad palju mõnusamad.