Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Esimene kord samasoolise partneriga


Sõltumata sellest, kas partner on samast soost või vastassoost, kehtivad esimesele (ja ka edaspidistele) vahekordadele suuresti samad soovitused. Avatud suhtlus, usaldus ning mõlema partneri õigus otsustada, kas, millal ja kellega ta seksib, on kesksel kohal ka gei- ja lesbisuhetes. Samuti ei saa üle rõhutada, et enese kaitsmine suguhaiguste eest, kasutades selleks sobilikke vahendeid, on oluline nii heteropaaride, meestega seksivate meeste kui ka naistega seksivate naiste jaoks.
 • Seks kahe naise vahel

  Kui nii sina kui su partner olete naissoost, siis hea oleks meeles pidada alljärgnevat:
  • Paljude naistega seksivate naiste jaoks on meeldiv teadmine, et nende keha töötab sarnaselt nende partneri omaga. See tekitab teatud mugavus- ja usaldustunde, mis teevad vahekorra meeldivaks ja nauditavaks. Samas ei pruugi su partneril alati olla samad eelistused, mis sinul. Kõik naised on erilised ja nad vajavad erinevaid asju, et end vahekorras nautida. Seetõttu on oluline oma partneriga suhelda ning koos teineteise keha avastada, et leida need viisid, kuidas teile kõige paremini sobib seksida.
  • Seks ei ole ainult penetratsioon! See, et kummalgi partneril ei ole peenist, ei tähenda, et teil pole võimalik omavahelist seksi täie rinnaga nautida. Võimalusi vahekorraks on mitmeid: näiteks teineteise kehade hellitamine, oraalseks, kliitori hellitamine käega või kliitorite hõõrumine teineteise vastu.  Loomulikult on võimalik ka penetratiivne seks näiteks dildo või strap-on vahendiga, ent kaugeltki mitte kõik naistega seksivad naised ei soovi seda.
  • Kui üks või mõlemad partnerid soovivad proovida penetratiivset seksi mõne mänguasja abil, siis see pole midagi, mida peaks häbenema või kartma. Kui kasutada strap-on vahendit, siis tuleks suhtuda olukorda kerge huumoriga, kui seks algul päris hästi välja ei kuku. Ka meestel läheb esialgu aega, et oma peenist kasutama õppida!
  • Kui te proovite penetratiivset seksi, siis kontroll peab alati olema selle käes, kellesse sisenetakse, kuivõrd tema ainsana tunneb vahekorda ja saab öelda, millal on hea ja millal mitte. See on eriti oluline esimese korra puhul, mis juhul tuleks lähtuda samadest põhimõtetest, mis heteroseksuaalse penetratiivse seksi korral: liikuda edasi võimalikult aeglaselt, kasutada libestit ja vajadusel jätta asi pooleli.
  • Kui te proovite penetratiivset seksi sõrmedega, siis möödapääsmatuks sammuks on eelnev küünte lõikamine!
  • Ka naistega seksivatel naistel on võimalik saada suguhaigusi, ehkki see tõenäosus on mõnevõrra madalam kui näiteks meestega seksivatel meestel. Igal juhul on oluline, et mõlemad partnerid mõistaksid, kuidas end kaitsta suguhaiguste eest, eriti kui tegu on uue suhtega. Kaitsevahenditest võib loobuda, kui olete püsisuhtes, suguhaiguste suhtes testitud ja negatiivsed. Möödapääsmatu on see, et te usaldate teineteist täielikult teatama sellest, kui üks teist sattub olukorda, kus ta võis saada mõne suguhaiguse (nt suhteväline kaitsmata vahekord). Muudel juhtudel tuleb kasutada vahendeid, et kaitsta end suguhaiguste vastu. Naistevahelise seksi puhul on kõige sagedamini kasutatav kaitsevahend nö. dental dam ehk turvakile. Tegu on õhukese kilega, mis asetatakse partneri suguelundite peale. Läbi kile on võimalik sooritada kõikvõimalikke suguakte oraalseksist kliitorite hõõrumiseni. Turvakile on lihtne ise valmistada: selleks sobib hästi tavaline toidukile ja seda saab valmistada ka kondoomist, kui lõikate sel otsa maha ja siis lõikate allesjäänud kondoomi veel pikuti pooleks. Käega stimuleerimise ja mänguasjaga penetreetimise puhul kaitsevahendeid üldjuhul kasutama ei pea, kui te pärast sama kätt või mänguasja pesemata enda suu või tupe peal ei kasuta.
  • See, mis te oma partneriga teete, pole ühestki otsast imelik ega vale. Aeg-ajalt kõlab ühiskonnast väiklasi arvamusi, just kui seks kahe naise vahel oleks kuidagi „kehvem“ heteroseksist. Noorele naisele, kes on alles avastamas oma seksuaalsust, võivad sellised sõnumid väga tugevalt mõjuda. Võib tekkida ekslik (!) arusaam enda seksuaalsusest kui millestki, mida häbeneda või – veel hullem – millest üle saada. Sellised tunded ei ole naistega seksivate naiste seas võõrad  ning need võivad oluliselt segada seksuaalvahekorra nautimist. Oluline on meeles pidada, et sinu partneri sugu ei ütle midagi selle kohta, mida sa väärt oled. See ütleb vaid seda, et sa oled inimene, kellel on loomulikud ja tervislikud vajadused. Sõltumata su partneri soost, on sul samasugune õigus olla õnnelik ja rahuldatud nagu kõikidel teistel inimestel.

 • Seks kahe mehe vahel

  Kui sina ja su partner olete meesoost, siis hea oleks meeles pidada alljärgnevat:
  • Ehkki televisioonist või rahvasuust võib jääda mulje, et seks kahe mehe vahel seisneb penetratsioonis ehk peenise sisestamises teise mehe pärakusse. Alati ei ole see aga tõsi. Küllaga on geimehi, kes eelistavad ainult mittepenetratiivset seksi nagu hellitamine, oraalseks, frottage, interkruraalne seks* jne. Meestevaheline seks on seks nagu iga teine ning võimalusi nautida teineteise lähedust on väga palju: loevad sinu isiklikud eelistused. Arvamus, et geimehed tahavad ainult anaalseksi, on kahjulik ja ekslik stereotüüp.
  • Samamoodi, nagu keegi ei pea penetratsiooni proovima, kes seda ei soovi, ei peaks keegi, kes seda proovida tahab, häbenema seda partnerile öelda. Ainult omavahel avameelselt rääkides leitakse lahendus, mis mõlemale partnerile sobiv on. Teineteist austavas ja vastastikusele nõusolekule üles ehitatud vahekorras on see lihtsalt viis, kuidas ennast ja/või oma partnerit rahuldada. Inimene, keda penetreeritakse, ehk siis kellesse peenis sisestatakse, ei ole kuidagi „nõrgem“, ning penetreerimine, ehk peenise sisestamine, ei tee kedagi dominantsemaks ehk “tugevamaks”. Tasub mõista, et nö. „bottom shame“ ehk häbi, mida mehed tunnevad penetreeritud saamise pärast, on lihtsalt ühiskondlik surve. Tegelikkuses pole häbeneda mitte midagi.
  • Kui proovite penetratiivset seksi, siis libesti kasutamine on möödapääsmatu. See on nii selleks, et penetratsioon oleks mugavam, kui ka selleks, et kaitsta oma partneri keha vigastuste eest. Libesteid müüakse poes ja neid on nii vee- kui õlipõhiseid. Kindlasti ei tohi kasutada libestina sülge. Pidage meeles, et tüüpilise kondoomi ehk latekskondoomi kasutamise korral tuleb kindlasti kasutada veepõhist libestit.
  • Ärge unustage kasutada kaitsevahendeid. Levinud on müüt, et kondoomid meesteseksi puhul ei tööta, aga tegelikkuses saab meest penetreerides end väga edukalt kaitsta ka tavalisi kondoome kasutades, kui hoolikalt libestit lisada. Libestit tuleb kanda nii enda peenisele kui partneri pärakupiirkonda. Võimalik on ka osta/tellida spetsiaalselt anaalseksiks tehtud kondoome, mis on veidi tugevamad, kuigi tavalised kondoomid on suuresti sama efektiivsed suguhaiguste ennetamises. Igal juhul on kondoomi kasutamine tuhandeid kordi ohutum kui mittekasutamine. Kondoomi tuleks kasutada nii anaalseksi kui ka oraalseksi jaoks. Viimase tarbeks on tehtud erilised maitsestatud kondoomid. Kaitsevahenditest võib loobuda, kui olete püsisuhtes, suguhaiguste suhtes testitud ja negatiivsed. Möödapääsmatu on see, et te usaldate teineteist täielikult teatama sellest, kui üks teist satub olukorda, kus ta võis saada mõne suguhaiguse (nt suhteväline kaitsmata vahekord).
  • Kindlasti peaks penetratsiooni esimest korda proovides võtma asja väga aeglaselt. Partnerit peab alati kuulama ning tema või enda soovi korral penetratsiooni pooleli jätma.
  • See, mis te oma partneriga teete, pole ühestki otsast imelik ega vale. Me kõik oleme kuulnud väiklasi arvamusi meestevahelisest seksist kui millestki ebamoraalselt või „rõvedast“, aga selliseid arvamusi väljendavad lühinägelikud ja mõistmatud inimesed. See, kuidas teie oma partneriga end naudite, on täpselt sama hea, kui ta teie jaoks on. Keegi teine ei pea sellest naudingut saama, seega kellegi teise arvamus ei loe. Gei olemine on üks mitmest viisist, kuidas seksuaalsus inimestes avaldub: ta pole õigem ega valem kui ükski teine seksuaalne sättumus. Loeb see, mida sa tunned oma partneri vastu, mitte see, mida arvab keegi teine.

Teksti koostamisel on palju abi olnud Dorian Soloti ja Marshall Milleri raamatust “I Love Female Orgasm”
*Frottage seisneb lihtsalt oma partneri (ja tema suguelundite) vastu hõõrdumises seksuaalse naudingu saamise ja pakkumise eesmärgil. Seda võib teha riietega kui riieteta. Interkruraalne seks on ühte tüüpi frottage, mis seisneb oma peenise edasi-tagasi lükkamises partneri reite vahel. Igasuguse hõõrdumise puhul on soovitatav kasutada libestit. Massaažiõli võib olla hea, kui soov on üksteise kehasid teineteise vastu hõõruda.