Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kas suhe on terve ja turvaline?

Mõnitused, pilked, pahatahtlikud või alandavad märkused, ähvardused, teistest inimestest isoleerimine, põlgus, türanniseerimine, avalik solvamine, ignoreerimine Kohtinguvägivald on igasugune füüsiline, vaimne võik seksuaalne vägivald lähisuhtepartnerite vahel, kes  koos ei ela, vaid käivad “kohtamas”.
Ta on ilus, tark, vaimukas ja mis peamine – ta tahab just SIND. Ta väidab, et hakkas sind armastama esimesest silmapilgust ja et ta ei jäta sind kunagi. Ta on sinusse ülepeakaela armunud. Sa oled seitsmendas taevas. Sa küll märkad, et ta tahab iga sekund teada, kus sa oled, kellega sa oled ja mida sa seljas kannad, aga arvad, et ta hoolib sinust ja see kõik on normaalne kui ollakse armunud. Ta küll teeb aeg-ajalt märkusi sinu kehakaalu kohta või muutub närviliseks ja loobib asju kui saab teada, et su parima sõbranna sünnipäeval oli ka klassivendi, aga sa ei lase ennast sellest häirida. Pealegi, ta ju väidab, et oled tema elu armastus ja kui sa ta maha jätad, siis ta tapab end ära. Kuid te olete ARMUNUD, siis tehaksegi hulle asju, küll kõik laabub - eks?
Kas selline suhe on normaalne? Millised on märgid, et suhtes on midagi valesti?

Usalda oma tundeid. Kui hoolimata õnnetundest tuntakse end aeg-ajalt ka ebamugavalt ja midagi oleks justkui valesti, tuleb analüüsida oma lähisuhet.