Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kuidas reageerida?

Kuidas edasi tegutseda, kui lähisuhtepartner on vägivaldne?
Ära usu, kui partner väidab, et see on sinu süü. Keegi ei saa olla süüdi teise inimese vägivaldses käitumises. Oma käitumise eest vastutab inimene ise. Tuleb olla realistlik ja anda aru, et vägivaldne partner ei muutu.
Kui sa oled otsustanud partneri maha jätta, planeeri ja mõtle kõik hoolikalt läbi – kuhu minna, mida teha, kui ta helistab jne. Arvesta, et vägivallatseja teeb enamasti kõik, et ohvrit endale tagasi võita ja hiljem kordub kõik. Sageli see õnnestubki, sest vägivallatseja näiliselt kahetseb oma käitumist. Tuleb teada, et vägivallatseja ennast ei muuda ja kõik kordub. Anna kellelegi usaldusväärsele teada, et plaanid  partnerit maha jätta – siis ta teab ja oskab vajadusel reageerida. Abi on organisatsioonidest, kes oskavad aidata.
Paljud noored teavad sõpru, kelle partner on olnud vägivaldne.

Kuidas aidata sõpra, kes on kohtinguvägivalla ohver?
KUULA – ole tähelepanelik ja hea kuulaja kui sõber räägib oma suhtest. Selle kaudu saad teada, kuidas nende suhe toimib, ning kuidas see sõpra mõjutab. Usu sõpra ja ära mõista teda hukka.
VÄLJENDA MURET – kui sul on tunne, et midagi on sõbra paarisuhtes valesti, siis väljenda enda muret ja hoolimist sõbra elu ja tervise pärast.
TOETA – ole sõbrale igas olukorras toeks ja aita tal abi otsida. Küsi otse, kuidas saaks abiks olla. Jää ta kõrvale isegi siis, kui ta abi ei soovi.
JULGUSTA – kuigi sõber võib olla masenduses ja kurb, julgusta teda abi otsima - vanemate, psühholoogi või mõne hea abi andva organisatsiooni poole.