Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Meestearsti külastus

Mida meestearsti külastus sisaldab?

Vastuvõtu alguses küsib meestearst tavaliselt sinu visiidile pöördumise põhjust – st kas sulle teeb muret mõni vaevus, oled märganud suguelunditel murettekitavaid muutusi või soovid näiteks end lihtsalt kontrollida, et kõik korras oleks.
Tavaliselt kuulub iga visiidi juurde põhjalikuma info küsimine noormehe ja tema partneri tervisliku seisundi kohta, küsimuste hulka võivad kuuluda nt järgmised:
• Kas sul on praegu oma partner (püsipartner) olemas? Kui kaua olete koos olnud, kas kasutate kaitsevahendit/kas partner kasutab rasestumisvastaseid vahendeid?
• Kas praegusel partneril (või ka endistel partneritel) on praegu või on varem olnud suguelunditega seotud kaebusi (voolust, sügelust, valusid, löövet vms), kas need kaebused on olnud seotud seksuaalvahekordadega; kas partner on käinud naistearsti vastuvõtul, millal viimati? Kas partner saab praegu või on varem saanud naistearstilt mingit ravi, mille vastu?
• Kas võtad praegu mingeid ravimeid? Kui jah, siis milliseid ja mille vastu? Kindlasti võta kõik kasutatavad ravimid arsti vastuvõtule kaasa (ravimite nimetused on sageli üsna keerulised ega jää kergesti meelde)! Kas oled viimase 2 kuu jooksul pidanud võtma antibiootikume?
• Kas oled varem põdenud suguhaigusi? Kui jah, siis millal ja milliseid? Kas neid raviti ja kas pärast ravi lõppu tehti ka kontrollanalüüsid?
• Kas sul on praegu mingeid kaebusi? Kaebuste all peab arst tavaliselt silmas valu, sügelust, kipitust, pakitsust, löövet või eritisi kubemepiirkonnas, aga samuti nt seksuaaleluga seotud vaevusi – nt erektsioonihäireid või enneaegset seemnepurset.
• Kui palju sa tarvitad alkoholi (nt nädala kohta keskmiselt), kas sa suitsetad?
• Kas sul on olnud elu jooksul kubemepiirkonna traumasid või selles piirkonnas tehtud operatsioone?
• Kas sul on elu jooksul diagnoositud muid üldhaigusi (nt astma, suhkruhaigus, liigesehaigused, nahahaigused, südamehaigused jne)?
Vajadusel ja sõltuvalt probleemist võib meestearst küsida täpsustavaid küsimusi – need on sageli vajalikud selleks, et arst saaks paremini aru haiguse võimalikest põhjustest või sellest, kuidas haigus kujunenud ja kulgenud on.