Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kuidas toimub läbivaatus?

Sageli on vajalik ka suguelundite arstlik läbivaatus meestel (seda nimetatakse ka androloogiliseks läbivaatuseks). Läbivaatust võib meestel teha nii püsti seistes kui ka lamades (mõningate haiguste diagnoosimisel on vajalik läbivaatus mõlemas kehaasendis).
Läbivaatuse ajal kannab arst kummikindaid, kogu läbivaatus kestab tavaliselt minuti või kaks. Kõigepealt katsub arst munandite suurust, konsistentsi, kõrvalekaldeid munandi arengus, hindab munandi liikuvust munandikotis ja erinevust vasaku ning parema munandi vahel. Seejärel hindab arst munandimanuste asendit, struktuuri ja konsistentsi – munandimanus kinnitub munandile kraekujuliselt, suunaga ülevalt alla. Mõnikord katsub arst sõrmega kubemekanalit – see aitab välistada kubemesonga võimalust.
Peenise läbivaatusel on oluline eesnaha liikuvus (kas see liigub üle sugutipea ilma takistuseta), kas eesnahakida on terve, st ilma rebendita, kas eesnahal või sugutipea peal on põletikutunnuseid, vohandeid, löövet, eritist kusetorust, kas kusetoru algusosas on haiguslikke muutusi (selleks avab arst kahe sõrmega kusiti algusosa, valulik see ei ole). Mõnikord on vajalik ka peenisetüve läbikatsumine, kuna osadel juhtudel võivad peenisetüves esineda sidekoelised kõvad naastud, mis võivad tekitada valu ja põhjustada peenise kõverdumist.
Murdeealistel poistel hinnatakse alati ka sugulise arengu staadiumit, võttes arvesse munandite ja peenise kasvu, karvakasvu ulatust kubemepiirkonnas ning üldist kehalist arengut. Mõnikord võib vajalik olla ka rinnanäärmete läbivaatus, kuna meestel esineb aeg-ajalt rinnanibude valulikkust ja/või rinnanäärme ühe- või mõlemapoolset suurenemist (rindade kasvu).