Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Häbemekarvade ja kaenlaaluse karvade kasv

Rindade arengu algusele järgneb või sellega üheaegselt esineb häbemekarvade ja kaenlaaluste karvade kasv. Juuksed  ja rohkem või vähem kehakarvu on omane juba vastsündinule. Murdeea saabumise üks esimesi tundemärke on karvade ilmumine uutesse kohtadesse: esmalt kaenlaalustesse, siis kolmnurka, kus kere läheb üle jalgadeks e. häbemekingule. Esialgu ilmuvad mõned üksikud karvad, mida on lihtne eristada lapsepõlveaegsetest - uued on enamasti tumedamad, pikemad ja pisut krussis. Aja jooksul karvastik tiheneb ja katab kolmnurgakujuliselt kogu häbemekingu. Karvadega kattuvad ka suured häbememokad ja kaenlaalused.  Enamasti on uus karvastik pisut tumedam loomulikust juuksevärvist. Ka sirgete juustega tüdrukutel on need karvad lokkis. Tumedamaks võivad muutuda ka karvad kätel, jalgadel ning ka ülahuulel. Mõned karvad võivad ilmuda ka kõhu keskjoonele nabast allpool ja rinnale.

Arenev uus ja tumedam karvkate ei pruugi igaühele meeltmööda olla ning võib tekitada tahtmist karvad maha ajada. Kas seda teha või mitte, on sügavalt isiklik asi. Täiesti normaalne on karvu eemaldada, aga täiesti normaalne on seda ka mitte teha. Arvestama peaks küll sellega, et uued karvad kasvavad tagasi üsna kiiresti ja on sageli tugevamad kui enne (arvesta seda eriti "vuntside" puhul). Põhimõtteliselt on karvu võimalik kas nahapinnalt maha lõigata ehk raseerida; kasutada karvaeemalduskreeme, mis karvad nahapinna kohalt "ära sulatavad" või rakendada meetodeid, mis karvad juurega välja tõmbavad - kas siis vahatades või masinaga epileerides. Meetodid, mis karva juurega välja tõmbavad, on (eriti alguses) valusamad, kuid tagavad enamasti pikema tulemuse kui need meetodid, mis karva nahapinna kõrguselt eemaldavad. Mõnedes ilusalongides tehakse ka spetsiaalse masinaga laser- või fotoepilatsiooni, mis pakub mõnel juhul pikemaajalist karvavaba tulemust.

Kui oled otsustanud karvu raseerida, tuleks seda teha puhtal nahal ja kasutada puhast ja teravat žiletti. Soovi korral võib enne raseerimist puhastada nahka antiseptilise (põletikuvastase) lahusega ning pärast raseerimist nahale kanda rahustavat vahendit. Bikiinipiirkonda raseerides tuleks olla väga ettevaatlik, kuna seal on kerge õrna nahka vigastada. Karvu võiks seal raseerida karvakasvu suunas, mitte vastukarva, et vältida nahaärritust. Raseerimise järgselt võivad nahale tekkida punnid - neid ei tohiks pigistada, vaid peaks antiseptilise lahusega tupsutama ja raseerimist vältima, kuni need ära paranevad.

Karvaeemalduskreem kantakse nahale vastavalt kasutusjuhendile ja jäetakse ettenähtud ajaks mõjuma, seejärel kaabitakse või pühitakse kreem koos "sulanud" karvadega maha. Vahel võivad karvaeemalduskreemid nahka ärritada.

Vahatamist saab teha nii ilusalongis kui ka kodus. Enne protseduuri tuleks nahk puhastada. Vaha kantakse nahale karvakasvu suunas ja eemaldatakse vastukarva järsu tõmbega. Pärast protseduuri kantakse nahale rahustav vahend. Tekkiv punetus taandub enamasti 1-2 päevaga. Soovitatav oleks vähemalt esimesel korral seda protseduuri teha salongis, et saada täpsem pilt, kuidas see käib. Ettevaatlik tuleb olla, et kuuma vahaga end mitte kõrvetada või tundlikes piirkondades vaha maha tõmmates nahka mitte vigastada.

Masinaga epileerides tuleb masinaga "sõita" mööda nahka, kuni karvad eemalduvad.