Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kas ma olen normaalne?

Kas mind huvitab liialt seks? Kas ma ei ole seksist piisavalt huvitatud? Kas mu fantaasiad on ebaharilikud? Kas mu peenis on piisavalt pikk? Kas mu kõdisti on õiges kohas? On lõputult küsimusi, mida tahaks oma seksuaalsuse kohta küsida, kuid enamik neist taanduvad lõpuks ainult ühele küsimusele: kas ma olen seksuaalselt normaalne?

Vastus on järgmine: kõik me oleme erinevad ja erinev olemine ongi normaalne. Nii nagu teismelised kasvavad eri pikkuseks, kasvavad nad ka inimesteks, kellel on ainulaadne seksuaalsus. On normaalne olla seksist väga huvitatud, on normaalne olla sellest ainult mõõdukalt huvitatud ja on normaalne sellest üldse mitte huvituda. On normaalne tahta pidevalt uusi ja erinevaid asju proovida ja on normaalne olla rahul vana ja läbiproovituga. On normaalne omada väga romantilisi fantaasiad ja on täiesti loomulik, kui need on väga seksuaalsed. Parim nõuanne on üritada oma loomulikku seksuaalsust tundma õppida ja nautida, mitte üritada seda hinnata või teistega võrrelda ning tunda oma loomulikke tundeid, mitte aga neid, mida mõnikord arvatakse, et „peaks“ tundma. Kõik seksuaaltegevused, mis toimuvad otsustusvõimeliste osapoolte vabatahtlikul nõusolekul ning on vabad  sunnist ja vägivallast, on normaalsed.

Ka kehaline areng võib olla inimeseti väga erinev ning leida aset erineva kiirusega. See on tingitud peamiselt geneetilistest eripäradest. Kes kasvab pikaks, kes jääb lühemat kasvu, kellel hakkab murdeeas kehakuju  muutuma varem, kellel mitu aastat hiljem. Lõpptulemusena näevadki erinevad inimesed välja erinevad ja see on täiesti normaalne.