Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Kust leida abi?

Söömishäire vajab ravi. Psühhiaater hindab inimese vaimset ja füüsilist tervist, diagnoosib ning koostab raviplaani. Vahel on näidustatud ka ravimite kasutamine, eriti kui kaasneb ärevus- või meeleoluhäire. parandatakse kehakaalu ning söömine muudetakse regulaarseks ja piisavaks. Samuti aidatakse noorukil oma tunde- ning mõttemaailma tundma õppida. Aidatakse leida tervislikumaid viise haigusmõtete ja oma tunnetega toimetulemiseks. Vajadusel kasutatakse ka pereteraapiat. Kui söömishäire avastatakse varakult ja seda ravitakse, võib sellest edukalt paraneda.

Kui kahtlustad, et sul on söömishäire, pöördu spetsialisti poole. Perearst annab esmast abi ja soovitusi edasiseks raviks. Tallinnas on toitumishäirete ravi meeskond Tallinna lastehaiglas. Tartus saab alates 16ndast eluaastast pöörduda Tartu Ülikooli kliinikumi söömishäiretele spetsialiseerunud psühhiaatri vastuvõtule. Kui oled noorem kui 16-aastane, siis palu täiskasvanul sulle lastepsühhiaatri juurde aeg kirja panna. Tartus pakub abi ka erakliinik Ambromed. Psühholoog aitab sul enda tunnetega toime tulla, tõsta enesehinnangut ja vabaneda haigusmõtetest.

Söömine on tähtis elu osa, mis annab kehale vajalikke toitaineid, pakub naudingut ja kuulub sageli inimestega suhtlemise juurde. Söömine ja kehakaal ei pea sinu elu piirama. Kui kahtlustad endal söömishäiret, otsi kindlasti abi. Võta kontroll tagasi enda kätte!