Kiirküsitlus

Millist rasestumisvastast vahendit Sa kasutad?

Hääleta

Mis on kehapilt ja normaalkaal?

Kehapilt on inimese ettekujutus oma kehast ja ei pruugi vastata tegelikkusele. See hakkab kujunema varases lapsepõlves ja jätkub vanemaks saades. Kehapildi kujunemist mõjutab pereliikmetelt, kaaslastelt, treeneritelt ja teistelt saadud tagasiside. Noorukieas toimub keha kiire muutumine. Tekib suurem huvi oma välimuse vastu. Keha muutumine võib põhjustada ärevust ja vastuolulisi tundeid. Muutustega kohanemine võib olla raske. Kehakuju ja -kaal võivad hakata liigselt mõjutama enesehinnangut.
Kehakaalu hinnatakse enamasti kehamassi indeksi (KMI) abil. Normaalkaaluks loetakse kaaluindeksit 18,5 - 25. Sellesse vahemikku mahub väga erineva suuruse ja kehakujuga terveid inimesi. Näiteks lihaselise inimese kaaluindeks on suurem, sest lihas kaalub palju. Alla 16-aastaste noorte kaalu mõjutab tugevasti pikkuse juurdekasv, seega pole kaaluindeks nende kehakaalu hindamiseks usaldusväärne ning kaalu hindamiseks kasutatakse kasvukõveraid.
Igal inimesel on temale sobiv normaalkaal, mis on määratud pärilike teguritega. Selles kaalus tuntakse end kõige paremini. Sellises kaalus ei tunta vajadust liiga palju süüa ja ei mõelda pidevalt toidust. Näiteks kõigile ei sobi kaaluindeks, mis on alla 20. Mõnele inimesele on sobivaim kehakaal kaaluindeksi ülemises osas. Neil võib kaalu alandamisega kaasneda kergesti ärritumine, seedimine võib aeglustuda ja menstruatsioon muutuda ebaregulaarseks.